wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

Michał Streer
Rajdy

Michał Streer za kierownicą Toyota Yaris w Mistrzostwach Włoch!

12 kwietnia rozpoczyna się Rajd Piemontu, który otwiera rywalizację kierowców w ramach Toyota GR Yaris Rally Cup. Za kierownicą jednej z nich zasiądzie reprezentant Polski, Michał Streer z Jakubem Wróbel na fotelu pilota.

Streer powalczy w ramach TGR Italia

Po ubiegłorocznym, bardzo dobrym debiucie na włoskich odcinkach specjalnych podczas Rally di Como, Michał Streer został zaproszony do rywalizacji w ramach oficjalnego programu Toyota Gazoo Racing Italia. Jak sam przyznaje, zaproszenie to stanowi nobilitację, a zarazem wymaga włożenia sporego wysiłku, by sprostać zadaniu.

To niezwykłe wyróżnienie, ale i wyzwanie, aby stanąć do takiej rywalizacji. Włoscy kierowcy są szybcy, znają świetnie lokalne trasy i ich specyfikę, która mocno różni się od polskich dróg. Ja jednak podchodzę do rywalizacji sportowej w sposób ambitny, dlatego zdecydowałem się na udział w GR Yaris Rally Cup.

Michał Streer za kierownicą

Markowe puchary do dla Streera nie pierwszyzna

Michał Streer w przeszłości miał okazję startować w ramach tak zwanych markowych pucharów, np. Fiesty czy też w Pucharze Peugeot, gdzie zdobył tytuł wice Mistrza Polski. Były one najczęściej okazją do pokazania swoich umiejętności, gdyż uczestnicy rywalizowali za kierownicą takich samych samochodów. Istotą markowych pucharów jest to, że najczęściej o zwycięstwie decydują umiejętności, a nie różnice sprzętowe.

Yaris Cup, w którym przyjdzie rywalizować załodze Streer/Wróbel to oficjalny projekt rajdowy Toyota Italia, rozgrywany po raz 4 w ramach Rajdowych Mistrzostw Włoch (CIRA). Poprzednie edycje były miejscem bardzo zaciętej rywalizacji, w której brało udział kilkanaście identycznych samochodów rajdowych. Puchar ten cieszył się również dużym zainteresowaniem mediów.

Michał Streer portret Tarmac Masters

Przystanek pierwszy: Rajd Piemontu

Czekający duet Streer-Wróbel Rajd Piemontu to ponad 110 km odcinków specjalnych. Trasa przebiega na terenie malowniczo położonych wzgórz i winnic, zlokalizowanych niedaleko historycznej miejscowości Alba. Dla kibiców jest to okazja nie tylko do podziwiania rywalizacji sportowej, ale również przyjemnie spędzonego czasu we włoskim klimacie, łączącym motoryzację, kuchnię i kulturę.

Pucharowy Yaris, któym będzie poruszać się polska załoga, dysponuje mocą około 280 KM. Samochód ma napęd na 4 koła, sekwencyjną skrzynię biegów, regulowane zawieszenie oraz oczywiście kompletne wyposażenie bezpieczeństwa zgodne z regulacjami FIA.

Źródło: informacja prasowa załogi


Podobają Ci się moje teksty? Chciałbyś się jakoś odwdzięczyć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę – to moje paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *