wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

Michał Streer - Orlen 80. Rajd Polski
Rajdy

Michał Streer poprowadzi „zerówką” Rajd Polski

Michał Streer za kierownicą Škoda Fabia Rally2 sprawdzi trasę podczas Orlen 80. Rajd Polski jako samochód funkcyjny „zero”. To kolejna okazja, by zobaczyć Streera za kierownicą rajdówki w tym roku.

Streer i Rajd Polski – po raz ósmy

Po dłuższej przerwie Michał Streer powraca na trasy Rajdu Polski. W tym roku za kierownicą Škoda Fabia Rally2 od RallyLab, pełnić będzie rolę samochodu funkcyjnego „zero”, jadącego bezpośrednio przed liderem Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC). Jak przyznaje Michał Streer, jazda tym wspaniałym samochodem po pięknych mazurskich szutrach będzie okazją do powrotu na luźną nawierzchnię.

„Jazda ‘zerówką’ w Rajdzie Polski, zwłaszcza w randze WRC, jest niezwykłym wyróżnieniem, ale przez to też spoczywa na nas niezwykle odpowiedzialne zadanie. Wraz z Kubą Wróblem wcielamy się bowiem w rolę organizatora, wykorzystując nasze umiejętności i doświadczenie zawodnicze. Będzie to mój ósmy raz na odcinkach specjalnych Rajdu Polski, drugi raz w rajdzie zaliczanym do WRC. Zresztą z ostatniego startu WRC mam wspaniałe wspomnienia, gdyż w 2009 wygraliśmy swoją klasę”.

Michał Streer - Orlen 80. Rajd Polski

Odpowiedzialność i bezpieczeństwo

Rola samochodu funkcyjnego „zero” bez wątpienia polega na sprawdzeniu trasy przed przejazdem zawodników, co jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa i płynności zawodów. Rajd Polski 2024 to wydarzenie, na które czekają fani motorsportu z całego świata. Udział Streera za kierownicą Škoda Fabia Rally2 jako samochodu funkcyjnego „zero” to jednak nie tylko wielkie wyróżnienie, ale przede wszystkim doskonała okazja do zaprezentowania się na światowej scenie rajdów. Nie kryje tego sam zawodnik:

„Jestem niezwykle wdzięczny Partnerom, którzy wspierają moje starty rajdowe, a dokładnie BCube, Iteo oraz Pirelli Polska. „Orlen 80. Rajd Polski traktuję trochę jako testowy powrót na szutry i mam nadzieję, że kolejny start będzie już w pełni sportowy. Bardzo cieszę się, że będę mógł pojechać topową Skodą od RallyLab, to będzie mój debiut w 4WD. W tym roku jeszcze parę pięknych rajdów przede mną, liczę także, że kilka z moją żoną na fotelu pilota”.

Orlen 80. Rajd Polski odbędzie się w terminie 27-30.06.2024 roku, tradycyjnie w Mikołajkach. Jako siódma z trzynastu rund tegorocznego kalendarza WRC, bez wątpienia stanowi centralny punkt rywalizacji. Na początku roku zawodnicy mieli okazję wystartować w Monte Carlo i w Szwecji. Następnie pojawili się w Kenii (Rajd Safari), a także w Chorwacji czy Portugalii. Na przełomie maja i czerwca odwiedzili z kolei Włochy, by właśnie tam wziąć udział w Rajdzie Sardynii.

Źródło: informacja prasowa załogi


Podobają Ci się moje teksty? Chciałbyś się jakoś odwdzięczyć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę – to moje paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *