wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

IndyCar Road America 2024
IndyCar

Znamy kalendarz sezonu IndyCar 2025!

Serie wyścigowe publikują kalendarze na kolejny sezon. Znamy już terminarz Formuły 1 na rok 2025, IMSA takżę ogłosiła jeszcze w marcu swój kalendarz wyścigów. Teraz to seria NTT IndyCar najwcześniej w historii udostępniła swój harmonogram na nadchodzący sezon.

IndyCar z siedemnastoma wyścigami

Podobnie jak w trwającym sezonie, także za rok czeka nas siedemnaście wyścigów. Pod tym względem nie zmienia się nic, poza drobnym szczegółem. The Termal Club ponownie zawita w kalendarzu, ale tym razem jako pełnoprawna, punktowana runda. Zmianie ulega jednak rozpiętość sezonu, który potrwa 182 dni, czyli o tydzień krócej niż obecny.

Rywalizację rozpoczniemy 2 marca w ST. Petersburgu – tydzień wcześniej niż w tym roku –, a finał przewidziany na torze Nashville Speedway odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia. Tak, dobrze widzicie dwa tygodnie wcześniej niż w tym sezonie. Powód jest prozaiczny i wynika z… nowej umowy o współpracy z telewizją FOX. Bezpośrednio po transmisji z Nashville stacja zacznie bowiem nadawać relację z seoznu NFL.

Tak samo, ale inaczej

Zmianie uległ także rozkład poszczególnych wyścigów w ciągu roku, pewne jest jednak jedno: to będzie fascynujące 17 wyścigów. Kierowcy czterokrotnie wezmą udziałw rywalizacji na torze ulicznym, odwiedzą siedem torów drogowych i sześć owali, a Iowa Speedway będzie gospodarzem jedynego doubleheadera w sezonie IndyCar 2025. Pierwsza rywalizacja w sezonie na owalnym torze nastąpi dopiero 25 maja i będzie nią 109. wyścig Indianapolis 500.

Pełny harmonogram sezonu IndyCar 2025 można zobacyzć poniżej:

IndyCar 2025 harmonogram calendar

źródło: NTT IndyCar Series


Podobają Ci się moje teksty? Chciałbyś się jakoś odwdzięczyć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę – to moje paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *