wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

Pierre Gasly BWT Alpine F1 Team
Formuła 1

Pierre Gasly podpisał wieloletni kontrakt z Alpine!

W ostatnim czasie coraz głośniej się robi o ekipie z Enstone. Najpierw sprowadza Flavio Briatore w swoje szeregi, następnie celuje w Schumachera i Doohana. Wreszcie – dziś zostało ogłoszone wieloletnie przedłużenie kontraktu na linii Pierre Gasly – Alpine.

Pierre Gasly opcją na 2025 i dłużej

Zespół BWT Alpine F1 poinformowałdziś o tym, że ​​Pierre Gasly związał się z zespołem długoterminowym kontraktem. Podpisana przez obie strony umowa stanowi przedłużenie jego obecnego kontraktu i zapewnia obecnośc Pierre’a w stawce w sezonie 2025 i kolejnych latach.

28-letni Francuz już drugi sezon ściga się w barwach zespołu BWT Alpine F1 Team. Na swoim koncie ma140 startów w wyścigach w Formule 1 i – jak podkreśla Alpine – jest kierowcą z ogromnym doświadczeniem, które w dłuższej perspektywie wyniesie zespółna wyższy poziom. W swoich 32 startach we francuskich barwach Pierre zgromadził do tej pory 67 punktów. Sięgnął też w tym czasie po dwa trofea. Jedno z nich dostał za trzecie miejsce w wyścigu sprinterskim o Grand Prix Belgii w 2023 r. Drugie z kolei – za pamiętne trzecie miejsce w Grand Prix Holandii 2023 w Zandvoort.

Na chwilę obecną nie wiemy, kto zastąpi Estebana Ocona w szeregach Alpine. Jak pisaliśmy kilka dni temu, na krótkiej liście znajduje się m.in. Mick Schumacher i Jack Doohan. Bez zespołu na 2025 rok jest nadal Carlos Sainz, choć ten przymierzany jest przez wszystkich do Williamsa. Alpine w swoim komunikacie prasowym podkreśliło, że w odpowiednim czasie ogłosi kolegę z zespołu Pierre’a na sezon 2025. Pozostaje nam zatem uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Pierre Gasly (FRA) Alpine F1 Team on the grid. Formula 1 World Championship, Rd 3, Australian Grand Prix, Sunday 24th March 2024. Albert Park, Melbourne, Australia.

Pierre Gasly: w Enstone jak w domu

Radości z przedłużenia kontraktu nie kryje sam zainteresowany. W wypowiedzi, umieszczonej w komunikacje prasowym Pierre Gasly podkreśla, jak dobrze mu we francuskim teamie.

W tym wspaniałym zespole czuję się jak w domu. Lubię być prawdziwą częścią zarówno projektu Formuły 1, jak i szerszej wizji Alpine Cars. Oficjalnie jestem tu od ponad 18 miesięcy i od zawsze moim planem było zbudowanie z zespołem długoterminowego projektu. Choć sezon na torze był jak dotąd pełen wyzwań, pozostaję wierny projektowi i nigdzie się nie wybieram. Jestem zadowolony z dokonanych zmian, ciężkiej pracy i kierunku, w jakim podąża zespół. W kadrze i zasobach tego zespołu drzemie duży potencjał. Jestem podekscytowany tym, co nadejdzie w przyszłości i teraz skupiam się na codziennych szczegółach, które wprowadzamy, aby poprawić nasze wyniki.

Pierre Gasly BWT Alpine F1 Team
Pierre Gasly (FRA) Alpine F1 Team A524 on the grid. Formula 1 World Championship, Rd 6, Miami Grand Prix, Saturday 4th May 2024. Miami International Autodrome, Miami, Florida, USA.

Bruno Famin: Gasly to wspaniały ambasador marki Alpine

Wszystki wskazuje na to, że z przedłużenia kontraktu zadowolone są obie strony umowy. Bruno Famin, szef zespołu BWT Alpine F1 Team dał temu wyraz w swojej wypowiedzi. Jak przyznaje, Pierre Gasly jest świetnym ambasadorem marki, a zarazem doświadczonym zawodnikiem, cennym dla zespołu.

Przedłużenie kontraktu Pierre’a z zespołem jest bardzo satysfakcjonujące. Jest kierowcą z ogromnym doświadczeniem w Formule 1 i nadal wykazuje ogromny potencjał na torze. Dla Alpine jako marki jest on wspaniałym ambasadorem i dlatego nie możemy się doczekać kontynuacji naszej współpracy. Chociaż jest to ważne dla naszej przyszłości, musimy uważnie patrzeć na to, co nadchodzi, czyli skupiać się na ulepszaniu naszego obecnego pakietu. Mamy duże ambicje na bieżący sezon i będziemy niestrudzenie pracować, aby je osiągnąć. Nie spieszymy się z wyborem kolegi zespołowego dla Pierre’a i jesteśmy podekscytowani opcjami, które mamy na stole.

Źródło: informacja prasowa zespołu


Podobają Ci się moje teksty? Chciałbyś się jakoś odwdzięczyć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę – to moje paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *