wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

testy szutrowe Michał Streer Rajd Polski
Rajdy

Michał Streer przejedzie Rajd Polski w Skoda Fabia Rally2 Evo

Michał Streer zakończył krótkie testy przed nadchodzącym Rajdem Polski, będącym jedną z rund WRC. Testy odbyły się na torze szutrowym, gdzie Michał po raz pierwszy zasiadł za kierownicą Skoda Fabia Rally2 Evo.

Michał Streer wraca na odcinki Rajdu Polski

To wyjątkowy moment w karierze Streera, który po 12 latach przerwy wraca na odcinki szutrowe. Ostatni raz startował na luźnej nawierzchni 12 lat temu, a w rundzie Mistrzostw Świata w 2009, kiedy to zresztą wygrał swoją klasę. Satysfakcji nie skrywał zresztą sam zainteresowany, zadowolony z zakończonych testów:

„Jestem zachwycony tym jak prowadzi się Skoda Fabia Rally2 Evo. Ten samochód oferuje niesamowitą stabilność i precyzję, co daje mi większą pewność siebie przed nadchodzącym rajdem”.

Michał Streer testy szutrowe

Polska premiera Toyota GR Yaris Rally2 podczas Rajdu Polski

Rajd Polski, będący w tym roku rundą RAjdowych Mistrzostw Świata WRC, startuje już za dwa dni. Zgromadzeni w Mikołajkach kibice będą mieli okazję spotkać się z Michałem Streer na specjalnie przygotowanym stoisku RallyLab. To nie tylko okazja, aby zamienić parę słów z Michałem i zobaczyć, jak sprawnie pracuje serwis. Rajd Polski stałsię bowiem okazją do polskiej premiery Toyota GR Yaris Rally2, która będzie prezentowana w strefie serwisowej RallyLab. Wagę tego wydarzenia podkreśla Robert Stajer, prezes RallyLab:

„Zakup Toyoty GR Yaris Rally2 to ogromny krok naprzód dla RallyLab. Jesteśmy dumni, że jako jedyna stajnia rajdowa w Polsce możemy pochwalić się posiadaniem tak nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie samochodu rajdowego”.

Michał Streer i Jakub Wróbel pojadą „zerówką”

Po testach, załoga Michał Streer / Jakub Wróbel rozpoczęła zapoznanie z trasą odcinków. Jak już informowaliśmy, duet ten usiądzie za sterami „zerówki” i wyruszy na trasę jako pierwszy. Startującą z numerem „0” załogę czeka sporo pracy i odpowiedzialności. Ich rolą jest nie tylko szybko i bezbłędnie pojechać, ale również weryfikować wszelkie potencjalne niebezpieczeństwa na trasie rajdu. Ta prestiżowa funkcja otwierania odcinków specjalnych zarezerwowana jest jedynie dla doświadczonych kierowców rajdowych – zwłaszcza w rundach Mistrzostw Świata. Aby móc w niej wziąć udział, trzeba spełnić nie tylko szereg wymagań, ale również zostać zaakceptowanym przez wszystkich organizatorów wydarzenia. Znaczenie jazdy „zerówką” podkreśla zresztą Michał Streer:

„To dla mnie spełnienie kolejnego marzenia, aby móc wrócić na szutry, zwłaszcza podczas Rajdu Polski. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł wystartować jako zawodnik, niemniej powrót do szutrów w roli „zerówki” to niezwykłe wyróżnienie, zaufanie ze strony Organizatorów oraz po prostu świetna okazja do wjeżdżenia się w luźna nawierzchnię po latach przerwy”.

Źródło: informacja prasowa załogi


Podobają Ci się moje teksty? Chciałbyś się jakoś odwdzięczyć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę – to moje paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *