wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

Abbi Pulling F1 Academy Grand Prix Hiszpanii
F1 Academy

Abbi Pulling na czele treningu F1 Academy

Abbi Pulling znakomicie rozpoczęła swój powrót na tor Circuit de Barcelona-Catalunya. Reprezentująca rodzinę Alpine zawodniczka osiąnęła czas 1:42,474, któy okazał się najlepszym rezultatem jedynego w ten weekend treningu F1 Academy. Drugie miejsce w treningu zajęła reprezentantka McLarena, Bianca Bustamante, z kolei pierwszą trójkę uzupełniła Hamda Al Qubaisi z Red Bull Racing.

Spokojna sesja z wyraźnymi postępami

Sesja treningowa zawodniczek F1 Academy rozpoczęła się nad wyraz spokojnie. Zespoły postawił raczej na opóźnienie wyjazdów na tor, uwzględniając wysoki poziom degradacji opon. Dośc wyraźnie widać było to po zmianach tempa poszczeólnych zawodniczek – Doriane Pin poprawiła się dośc szybko z 1:51,489 do 1:43,890.

Tina Hausmann dośc szybko podkręciła rezultat, urywając niecałą jedną dziesiątą sekundy. Tuż po zawodniczce PREMA Racing dośc sprawnie kolejne osoby zaczęł poprawiać swój czas. Wkrótce na szczycie tabeli zameldowały się Bianca Bustamante, Chloe Chambers, Nerea Martí i Hamda Al Qubaisi. Mimo postępów, wciąż trudno było pokonać barierę 1 min 42 s.

Abbi Pulling niepokonana

Następnie Abbi Pulling stanęłą na wysokości zadania, wykręcająć czas 1:42,474. Tym samym Brytyjka wyprzedziła Hamdę Al Qubaisi i Nereę Martí o dwie dziesiąte. Na 16 minut przed końcem sesji rywalki zaczęły zjeżdżać do boksów na krótką przerwę. Gdy tor ponownie się zapełnił zawodniczkami, Bustamante zaczęła zmniejszać różnicę, uzyskując ostatecznie identyczny czas z Abbi Pulling i zajmując drugie miejsce. Lia Block, jedna z niewielu zawodniczek, która poprawiła się na późniejszych etapach, zajęła piąte miejsce ze stratą 0,367 s.

Gdy opony przekroczyły swój szczyt wytrzymałości, uwaga zawodniczek F1 Academy skupiła się nie na czasach okrążeń, ale na przebiegu i kręceniu kolejnych kółek. Carrie Schreiner i Maya Weug wykręciły po 15 okrążeń, ale degradacja opon sprawiła, że nikt nie był w stanie dogonić Abbi Pulling przed wywieszeniem flagi w szachownicę.

Martí szybko nabrała prędkości na swoim domowym torze wyścigowym, zajmując czwarte miejsce. TYm samym uplasowała się przed Lią Block i reprezentującą American Express Jessicą Edgar. Schreiner zajęła z kolei siódme miejsce, przed Amną Al Qubaisi, Aurelią Nobels i Doriane Pin, której do najlepszego czasu Abbi Pulling w tym treningu brakowało dziewięciu dziesiątych.

O dwa pole position zawodniczki będą miały okazję powalczyć dziś wieczorem. Kwalifikacje F1 Academy ropoczną się o godzinie 18:30.

Abbi Pulling F1 Academy Grand Prix Hiszpanii

Źródło: F1 Academy


Podobają Ci się moje teksty? Chciałbyś się jakoś odwdzięczyć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę – to moje paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *