wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

F1 Kids
Formuła 1

F1 Kids z siedmioma wyścigami, także na antenie Viaplay

F1 Kids to innowacyjny format transmisji z wyścigów FIA Formula One World Championship®, kierowany do najmłodszych fanów F1. W ramach F1 Kids widzowie Viaplay otrzymują dostęp do alternatywnego komentarza z wyścigu Formuły 1 na żywo, wraz z specjalnie przygotowanymi grafikami w stylu kreskówkowym oraz uproszczonymi wyjaśnieniami dotyczącymi technikaliów ze świata F1. Po sukcesie transmisji F1 Kids w sezonie 2023, najbliższy wyścig Formuły 1 w wersji F1 Kids zostanie po raz pierwszy wzbogacony o komentarz w języku polskim. Transmisja z wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej w formacie F1 Kids już w najbliższą sobotę, 9 marca, o godz. 18:00.
O komentarz zadbają Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński.

F1 Kids w Viaplay po raz pierwszy w języku polskim!

Wyścigi FIA Formula One World Championship® cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, niezależnie od wieku fanów. To sport, w którym równie ważne, co umiejętności kierowców, są także technikalia związane z bolidami F1, a te czasem mogą być niełatwe do zrozumienia dla najmłodszych pasjonatów motorsportu. Rozwiązaniem tej kwestii jest innowacyjny format transmisji F1 Kids, który z sukcesem został po raz pierwszy zaimplementowany w sezonie 2023. Dotychczas transmisje w wersji F1 Kids odbywały się jednak wyłącznie w języku angielskim. W rozpoczynającym się właśnie sezonie Formuły 1, najmłodsi fani ‘Królowej motorsportu’ w Polsce otrzymają dostęp do transmisji z wyścigów w formacie przyjaznym dla dzieci, z polskim komentarzem, alternatywnym wobec głównego przekazu.

Już w najbliższą sobotę, 9 marca, młodzi kibice Formuły 1 tylko w Viaplay będą mogli obejrzeć sesję wyścigową Grand Prix Arabii Saudyjskiej ze specjalnie przygotowanym dla nich komentarzem w języku polskim, wzbogaconym o grafiki F1 w stylu kreskówkowym, efekty dźwiękowe, animacje 3D i sporą dozą ciekawostek ze świata najszybszej serii wyścigowej świata. O odpowiednie dostosowanie języka opisu wydarzeń na torze Jeddah do potrzeb najmłodszych fanów zadbają Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński, członkowie zespołu komentatorskiego F1 Viaplay i jednocześnie autorzy serwisu Parc Fermé – jednego z największych podcastów sportowych w Polsce, w pełni poświęconego wyścigom F1.

F1 Kids

Jesteśmy podekscytowani faktem, że jako pierwsi w Polsce będziemy współkomentować wyścig główny Formuły 1 w formacie F1 Kids. Pokażemy tym razem dość odmienne podejście do komentowania od tego, do którego mogliśmy przyzwyczaić widzów Viaplay – mówi Bartosz Budnik. – Mocniej skupimy się na emocjach. Jednocześnie postaramy się mówić nieco mniej technicznym językiem, a w zamian dodamy od siebie pokaźną liczbę ciekawostek. Myślę, że nawet dla znawcy Formuły 1 to nowe podejście do komentowania może okazać się interesujące. Ponadto na ekranie będą się pojawiać specjalne grafiki, animacje 3D, efekty dźwiękowe i ciekawostki, których nie zobaczymy podczas zwykłej transmisji z wyścigu – dodaje Bartosz Pokrzywiński.

7 wyścigów sezonu F1 2024 w formacie dla dzieci

W sezonie 2023 młodzi widzowie Viaplay w Polsce mieli możliwość obejrzenia 3 transmisji w formacie F1 Kids w języku angielskim. W rozpoczynającym się sezonie Formuły 1 aż 7 wyścigów zostanie udostępnionych w wersji F1 Kids, każdy z komentarzem w języku polskim, alternatywnym wobec głównego komentarza. Będą to:

  • Grand Prix Arabii Saudyjskiej (9 marca),
  • Grand Prix Monako (26 maja),
  • Grand Prix Wielkiej Brytanii (7 lipca),
  • Grand Prix Holandii (25 sierpnia),
  • Grand Prix Singapuru (22 września),
  • Grand Prix Brazylii (3 listopada),
  • Grand Prix Abu Zabi (8 grudnia)

Transmisja z wyścigu głównego Grand Prix Arabii Saudyjskiej w formacie dla dzieci odbędzie się już w tę sobotę, 7 marca, od godz. 18:00. Za komentarz dla najmłodszych widzów Viaplay w wersji F1 Kids odpowiadać będą Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński.

Źródło: informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *