wMotorsporcie.pl

Najnowsze informacje ze świata F1, F2, F3 i wyścigów długodystansowych

Esteban Ocon opuści Alpine po 2024
Formuła 1

Esteban Ocon odejdzie z Alpine wraz z końcem sezonu

Zespół BWT Alpine F1 Team i Esteban Ocon wspólnie uzgodnili, że rozstaną się pod koniec sezonu 2024. Tym samym Francuz nie przedłuży z ekipąz Enstone kontraktu na następny rok, zapewniając sobie starty w Formule 1 we francuskim zespole.

Pół dekady z triumfem w tle

Nieprzedłużenie kontraktu na linii Ocon-Alpine kończy pięcioletnią współpracę między zespołem a kierowcą. Przez ten czas zarówno team, jak i Esteban odnotowali swoje pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Węgier w 2021 roku, co było przełomowym momentem dla marki, zespołu i samego zawodnika.

Esteban zdobył jeszcze dwa miejsca na podium podczas tych pięciu lat. Najpierw zajął drugie miejsce w Grand Prix Sakhiru w 2020 roku. To była jego pierwsza wizyta na podium w Formule 1. Kolejne podium to trzecie miejsce w Grand Prix Monako w 2023 roku. Ocon osiągnął też najlepszy wynik kierowców Alpine w klasyfikacji kierowców, zajmując ósme miejsce w 2022 roku. Przyczynił się wówczas skutecznie do zajęcia przez zespół czwartego miejsca w klasyfikacji konstruktorów w tamtym roku.

Zespół z niecierpliwością czeka na kontynuację ciężkiej pracy z Estebanem przez resztę sezonu 2024 i życzy mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach. Skład kierowców zespołu na 2025 rok zostanie ogłoszony w odpowiednim czasie.

Esteban Ocon
Esteban Ocon (FRA) Alpine F1 Team A524. Formula 1 World Championship, Rd 5, Chinese Grand Prix, Saturday 20th April 2024. Shanghai, China.

Ocon: to znaczące pięć lat

Esteban Ocon podkreślił w swojej wypowiedzi, że lata spędzone w ekipie z Enstone były dla niego wyjątkowe.

„To był znaczący okres mojego życia, ścigając się w tym zespole w Formule 1. Chociaż byłem tu przez pięć lat jako pełnoetatowy kierowca wyścigowy, moja zawodowa kariera rozpoczęła się w Enstone, kiedy byłem nastolatkiem, więc zawsze będzie to dla mnie wyjątkowe miejsce. Mieliśmy razem wspaniałe chwile, jak i trudne momenty, i jestem z pewnością wdzięczny wszystkim w zespole za te niezapomniane czasy. Wkrótce ogłoszę moje plany, ale w międzyczasie skupiam się w pełni na dostarczaniu wyników na torze dla tego zespołu i udanym zakończeniu sezonu.”

Bruno Famin, obecny szef zespołu BWT Alpine F1 Team także nie szczędził pochwał. Jego zdaniem Ocon pomógł zespołowi świętować ważne chwile dla całej ekipy.

„Chcielibyśmy przede wszystkim podziękować Estebanowi za jego zaangażowanie w zespół przez ostatnie pięć lat. W tym czasie świętowaliśmy razem wspaniałe chwile, z których najlepszą było niezapomniane zwycięstwo w wyścigu podczas Grand Prix Węgier w 2021 roku. Wciąż mamy przed sobą 16 wyścigów do ukończenia w 2024 roku z jasnym celem: kontynuować ciężką pracę jako zespół, aby osiągać najlepsze wyniki na torze. Życzymy Estebanowi wszystkiego najlepszego w kolejnym etapie jego kariery, gdy nadejdzie ten moment.”

Źródło: inf. prasowa zespołu


Podobają Ci się moje teksty? Chciałbyś się jakoś odwdzięczyć?
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi wirtualną kawę – to moje paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕
Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *