Choć pogoda w miniony weekend bardzo mocno dawała się we znaki wraz z falą upałów, jakie nawiedziły Tor Poznań, całą stawka zawodników twardo walczyła w drugiej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski. W gronie kierowców, rywalizujących w najliczniej obsadzonej podczas zawodów kategorii OK-N znalazł się także Miłosz Smuk, który dzięki regularnym postępom na torze w każdym z czterech wyścigów odnotowywał progres, by finalnie uplasował się blisko czołowej dziesiątki.
Pogoń w kierunku czołówki
Sesja kwalifikacyjna w wykonaniu Miłosza stanowiła pierwszy pokaz jego możliwości – jedenaste miejsce pomimo błędu w niezwykle ciasnej i mocno obsadzonej stawce (aż 26 kierowców w jednej sekundzie!) dawało nadzieję na dobry wynik w Poznaniu. Niestety, duże zamieszanie na starcie pierwszego wyścigu i wypadek, w którym pośrednio uczestniczył także Miłosz Smuk sprawiły, że pierwszy z czterech wyścigów tej rundy zakończył na 20. pozycji, poza punktami. Zaledwie kilka godzin później nastolatek odwrócił jednak losy weekendu, awansując o osiem miejsc i zgarniając cztery punkty za dwunastą lokatę na zakończenie soboty.


Niedzielne zmagania przyniosły dwa kolejne wyścigi, w których Smuk regularnie odrabiał straty – w pierwszym z nich Miłosz wskoczył na P10, zgarniając kolejne 6 punktów do klasyfikacji generalnej, natomiast w ostatnim wyścigu po ciężkiej walce dotarł do mety na wysokiej, piątej pozycji, co przełożyło się na doskonały rezultat weekendu. W klasyfikacji zawodów 15-latek uplasował się na dwunastym miejscu, ze stratą zaledwie dwóch punktów do poprzedzającego go rywala, z kolei w klasyfikacji generalnej mistrzostw zajmuje 13 miejsce na 42 sklasyfikowanych kierowców.


Miłosz Smuk: postęp, który napawa optymizmem
„Choć pierwszy wyścig nie poszedł po mojej myśli po starcie z jedenastej pozycji, przez cały weekend dało się zauważyć postęp, który napawa optymizmem. W Poznaniu poszło mi o wiele lepiej, niż w Bydgoszczy, z wyścigu na wyścig poprawiałem swoje tempo i przedzierałem się przez stawkę – to dobry znak nie tylko na resztę sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski, ale też przed czekającymi mnie już za chwilę zawodami we Włoszech, w których zamierzam wykorzystać to doświadczenie i dać z siebie wszystko” – podkreśla 15-letni kierowca.
Już za kilka dni Miłosz Smuk stanie przed kolejnym wyzwaniem, biorąc udział w trzeciej rundzie Campionato Italiano ACI Karting 2026 na włoskim torze Circuito Internazionale Napoli w Sarno.


Źródło: informacja prasowa zawodnika
Będzie nam niezmiernie miło, jeśli postawisz nam wirtualną kawę – to nasze paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕





