Emocji oraz intensywnej rywalizacji na Torze Poznań nie brakowało – rozgrywana w terminie 19-21 czerwca 2026 roku druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski ponownie zgromadziła najlepszych zawodników w naszym kraju, walczących o mistrzowski tytuł. W gronie tych, którzy podjęli się walki na gokartach biegowych w kategorii KZ2 znajdował się także Łukasz Kaszuba, który po inauguracyjnej rundzie w Bydgoszczy zajmował siódmą lokatę w klasyfikacji generalnej, a do Poznania przyjechał z nadzieją na poprawę tego rezultatu.
Małymi krokami do celu
Pierwsza z sesji treningowych wyraźnie pokazała, że Łukasz jest w stanie wykręcać bardzo szybkie okrążenia, plasując się na podium w konkurencyjnej stawce, złożonej z wymagających przeciwników. Niefortunna sesja kwalifikacyjna nie pozwoliła jednak odzwierciedlić tego potencjału, w wyniku czego 21-latek do pierwszego z wyścigów przystąpił dopiero z ósmej pozycji startowej.


W pierwszym z wyścigów Łukasz awansował o jedną lokatę, wyprzedzając jednego z najbardziej doświadczonych kierowców w stawce, jeśli chodzi o starty gokartami biegowymi. Już drugi z sobotnich wyścigów przyniósł rewelacyjny finisz na drugim miejscu, z dużą przewagą nad goniącymi z tyłu zawodnikami, dzięki czemu to właśnie z pierwszej linii przyszło Łukaszowi Kaszubie rozpocząć niedzielne zmagania na Torze Poznań.
Rywale nie dawali jednak taryfy ulgowej, w wyniki czego zaraz po starcie zawodnik ST Racing Maranello Polska spadł na piąte miejsce, by ostatecznie finiszować na czwartym, do samego końca walcząc o awans do TOP3. I choć wydawało się, że będzie już tylko lepiej, w ostatnim wyścigu na drugim okrążeniu doszło do awarii gokarta, która przekreśliła ostatecznie szanse Łukasza Kaszuby na kolejną, dużą zdobycz punktową.


Łukasz Kaszuba: szkoda ostatniego wyścigu
„Ogromna szkoda tego ostatniego wyścigu, bo tempo pozwalało myśleć o kolejnym awansie w kierunku podium. Cóż, taki jest motorsport, a awarie są – czy tego chcemy, czy nie – jego nieodłączną częścią. Mimo wszystko jestem zadowolony z tej rundy, dostrzegam postępy, jakie poczyniłem od Bydgoszczy i wiem, że stać mnie na jeszcze więcej, co dobrze rokuje na resztę sezonu” – podkreśla 21-latek.
Dzięki zdobytym w Poznaniu punktom Łukasz Kaszuba drugą rundę Kartingowych Mistrzostw Polski zakończył na piątym miejscu, z takim samym wynikiem, co jego poprzednik, który nieco lepiej poradził sobie w sesji kwalifikacyjnej. 21-latek poprawił także swój wynik w klasyfikacji generalnej mistrzostw, awansując na szóstą lokatę po dwóch z czterech zaplanowanych rund. Kolejne odbędą się w sierpniu i wrześniu, a zawodnicy udadzą się najpierw do Słomczyna, a następnie do Biłgoraja, gdzie rozstrzygnie się walka o mistrzowski tytuł w sezonie 2026.


Źródło: informacja prasowa zawodnika
Będzie nam niezmiernie miło, jeśli postawisz nam wirtualną kawę – to nasze paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕





