Cierpliwość, precyzja, opanowanie i konsekwencja – bez wątpienia każdy z tych czynników miał swój wkład w spektakularne i w pełni zasłużone zwycięstwo, jakie Julia Angelard odniosła w miniony weekend na Torze Poznań. Czternastoletnia zawodniczka MG Racing Team walczyła o triumf do samego końca, a dostarczając kibicom na torze i przed ekranami niesamowitego widowiska, dojeżdżając do mety ze stratą zaledwie 0,019 sekund, za to z najszybszym czasem weekendu (o prawie 0,4s szybciej niż drugi zawodnik!), dającym dodatkowe punkty i triumf w poznańskiej rundzie Kartingowych Mistrzostwo Polski.
Numer jeden w kategorii Junior OK
Już sesje treningowe pokazywały, że Julia Angelard jest w doskonałej formie, zdolna walczyć o czołowe lokaty. Potwierdzeniem kondycji zawodniczki była solidna sesja kwalifikacyjna, zakończona na piątym miejscu, z apetytem na o wiele lepszy rezultat. Pierwszy z sobotnich wyścigów Julia rozpoczęła od atakowania czołówki, jednak ostatecznie po walkach na torze została ponownie sklasyfikowana na piątym miejscu. Druga odsłona rywalizacji na Torze Poznań przyniosła pierwszy w ten weekend triumf nastoletniej Polki, która z przewagą 1,819 s dowiozła pierwsze miejsce, zapewniając sobie start z pierwszego pola do niedzielnych zmagań.



Trzeci z czterech wyścigów weekendu po raz kolejny stanowił popis umiejętności nastoletniej zawodniczki, która przez cały wyścig utrzymywała się na czele stawki, nie dając się wyprzedzić konkurentom i ponownie przecinając linię mety z ponad 1,5-sekundową przewagą nad rywalami. O triumfie w Poznaniu miał zadecydować ostatni, finałowy wyścig, do którego Julia podchodziła jako liderka klasyfikacji indywidualnej rundy. Na trzecim okrążeniu nastoletnia Polka straciła pozycję liderki wyścigu, jednak cierpliwe gonienie czołówki i znalezienie się za plecami zwycięzcy wyścigu nie tylko zaowocowały drugim miejscem w finalnej odsłonie zmagań na Torze Poznań, ale także wspomnianym już wykręceniem najszybszego czasu okrążenia, dającego dodatkowe dwa punkty do klasyfikacji generalnej – a tym samym zwycięstwo podczas drugiej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski.
Julia Angelard: najpiękniejszy weekend w moim życiu
„Zwyciężyć w zawodach rangi mistrzowskiej, w dodatku przed własną publicznością, to z pewnością marzenie niejednego zawodnika. To był najpiękniejszy weekend w moim życiu – chcę to zwycięstwo zadedykować mojemu Tacie, nie tylko z okazji Dnia Ojca, ale też w podzięce za to, że nigdy we mnie nie zwątpił i zawsze mogę liczyć na torze i poza torem na jego wsparcie. Dziękuję!” – podkreśla podopieczna Minardi Management powered by Dag Ltd.


Źródło: informacja prasowa zawodniczki
Będzie nam niezmiernie miło, jeśli postawisz nam wirtualną kawę – to nasze paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕





