Kartingowe Mistrzostwa Polski po raz drugi w tym sezonie zgromadziły na torze najlepszych zawodników w naszym kraju i po raz drugi w tym roku dostarczyły mnóstwa emocji. Startująca w kategorii OK-N Amelia Wyszomirska już na początku weekendu, mimo niezadowalającego wyniku z sesji kwalifikacyjnej, pokazała tempo, dzięki któremu zdobyła cenne punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.
Trudne kwalifikacje i awans o 17 miejsc
Pomimo zakończenia sesji kwalifikacyjnej na odległym, 29. miejscu, Amelia Wyszomirska do pierwszego wyścigu podeszła z odpowiednim nastawieniem i widoczną od samego początku wolą walki o jak najlepsze pozycje. Już po zaledwie dwóch okrążeniach nastoletnia Polka awansowała o dziesięć lokat, aby przekroczyć linię mety na dwunastej pozycji, o 17 miejsc wyżej niż pozycja startowa.


Choć drugi z wyścigów nie ułożył się po myśli zawodniczki KRZ Motorsport, pierwsza z niedzielnych odsłon rywalizacji na Torze Poznań ponownie pokazała, że Amelia Wyszomirska jest w stanie zbliżać się do czołówki, choć starty po zewnętrznej stronie toru nie ułatwiały zadania. W efekcie Amelia trzykrotnie znalazła się podczas zawodów w punktowanej piętnastce, gromadząc kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw i nabywając doświadczenia w bardzo konkurencyjnej stawce. Ta składa się bowiem z najlepszych zawodników w Polsce, z których zdecydowana większość ma kilkuletnie doświadczenie w seniorskich kategoriach, podczas gdy Amelia debiutuje w tej grupie wiekowej.
Amelia Wyszomirska: starty po zewnętrznej kosztowały nas sporo pozycji
„To był bardzo szybki weekend w Poznaniu. Niestety kwalifikacje nie poszły po naszej myśli i do wyścigów ruszałam z końca stawki. Mimo to udało się wykonać mnóstwo wyprzedzeń – w pierwszym wyścigu awansowałam z P29 na P12. W kolejnych biegach tempo było naprawdę dobre, ale starty, szczególnie z zewnętrznej strony toru, kosztowały nas sporo pozycji i za każdym razem trzeba było odrabiać straty. Szkoda tych startów, bo tempo na pewno było na czołówkę. Wiemy już, nad czym musimy pracować przed kolejnymi rundami mistrzostw. Dziękuję KRZ Motorsport, Akademii Motorsportu ORLEN i wszystkim, którzy mnie wspierają” – podkreśla Amelia Wyszomirska.


Źródło: informacja prasowa zawodniczki
Będzie nam niezmiernie miło, jeśli postawisz nam wirtualną kawę – to nasze paliwo do dostarczania kolejnych informacji ☕





